Dla dzieci

Pomoc psychologiczna dla dzieci, rodziców i opiekunów

W czym mogę Ci pomóc?

Porady i wsparcie podczas naszej konsultacji mogą dotyczyć każdego problemu, który Was dotyka. Czujecie bezsilność, próbowaliście już wszystkiego i bez rezultatów?  a może czujesz się osamotniona/ osamotniony jako rodzic w rozwiązywaniu problemów wychowawczych?

Dotyka Cię lęk i strach o swoje dziecko, niepokoi Cię jego zachowanie.  Masz wątpliwości co dalej, nie wiesz, co masz robić, brakuje Ci wiedzy, nie widzisz rozwiązania bądź chcesz się upewnić?

Porady mają na celu wstępne rozpoznanie problemu, pokierowanie jakie działania należy podjąć aby znaleźć rozwiązanie. To wstęp do współpracy, terapii lub leczenia. Skorzystaj z naszych możliwości, zapisz się lub zadzwoń.

Pamiętaj o możliwości konsultacji on-line z domu.

Czy wiesz, że jest możliwa? Zaufaj sobie!

Buntownik z natury czy powód do niepokoju?

Twoje dziecko może trudno przechodzić okresy skoków rozwojowych. Ledwo zdążysz odpocząć po buncie 2-latka, maluch wchodzi w bunt 4- latka. Kiedy myślisz, że to już za Tobą, dzieje się coraz gorzej i jest zdecydowanie trudniej. Też to czujesz? Im bardziej inteligentne dziecko, tym bardziej próbuje, przeforsować swoje zasady a Ty masz mniej pomysłów jak sobie radzić. Znasz to uczucie?

Bez względu na to, jaka jest przyczyna Twojego problemu, jestem tutaj by Ci pomóc! Razem ustalimy, co jest normą, a co wymaga pracy. 

Stymuluj rozwój.

Raczkowanie, siadanie, chodzenie, mówienie. To najistotniejsze umiejętności w pierwszych okresach życia.  Przyjrzyj się czy Twój 3- latek to potrafi?, czy jest w stanie koncentrować się na zadaniach, które dajesz, czy tylko na tych, które sam wymyśla. Zobacz, w  jaki sposób się bawi, czy Cię rozumie. Jak mówi o swoich potrzebach, jak wchodzi w relacje z innymi dziećmi. Może nie potrafi się bawić samodzielnie i nadmiernie potrzebuje Twojego udziału. 

Przyczyn niepokojących zachowań dziecka może być wiele. Może ma prawidłowe umiejętności, ale jest coś, co mu przeszkadza w tym, aby funkcjonowało prawidłowo. 

Trudności wychowawcze

Nie możesz dogadać się z nastolatkiem?, nie działają na niego kary, nagrody, nie przestrzega zasad?. Masz poczucie, że jesteś niesłyszalny/ niesłyszalna? Każde spotkanie to niepokój, brak szacunku i poszanowania granic?

Komunikacja z nastolatkiem/ dorastającym dzieckiem nie należy do najłatwiejszych, można ją porównać do wielkiego kontraktu biznesowego. To nie lada wyzwanie. Jest to do zrobienia, jeśli posiadasz pewne techniki. 

Jeśli szukasz pomocy, to znaczy, że zależy Ci na Was! Chcesz zawalczyć, o Waszą wspólną przyszłość i szczęście.  Z każdej sytuacji jest wyjście, choć może na razie go nie widzisz.

Wspólnie ustalimy działania, tak aby zarówno Ty, jak i Twoje dziecko było zadowolone.

Lęki nocne u dzieci

Sen jest podstawą prawidłowego rozwoju dziecka. Trzeba stworzyć mu  odpowiednie warunku do tego, aby sen był ciągły i głęboki. Jako rodzice pragniemy, aby nasze dziecko spało spokojnie i efektywnie, bo wyspane dziecko to też mniej frustracji w ciągu dnia. Kłopoty z zasypianiem, wybudzanie się w nocy z płaczem, krzykiem, brak drzemek w ciągu dnia to tylko nieliczne problemy, z jakimi rodzice się do mnie zgłaszają. Pamiętaj, że to, co widzisz, to tylko objaw, a nie sam problem. Przyczyn zaburzeń snu i lęku nocnego może być wiele.  Zachęcam Cię do pomocy Twojemu dziecku w uregulowaniu dobowego trybu. Istnieje wiele sposobów, aby mu to zapewnić. Zacznijmy już dziś!

Konsultacje dla dzieci i opiekunów

Napady płaczu u dzieci

Dziecko komunikuje się z Tobą za pomocą zasobów, jakie posiada. Im mniejsze dziecko, tym mniej umiejętności. Dziecko ma swoje uczucia, pragnienia i potrzeby, które wyraża, tak jak potrafi. Płacz jest tym, co jako pierwsze w momencie urodzenia jest mechanizmem w komunikacji z rodzicem. Czyli to umiejętność, po którą najczęściej sięga. Jest godne- płacze, jest zmęczone- płacze, chce przytulenia-płacze, jest mu zimno lub gorąco- płacze, jest mu mokro lub nie wygodnie płacze. Płacz to informacja, że dziecko czegoś potrzebuje i nie potrafi wyrazić tego inaczej. To nie płacz, jest problemem, tylko niezaspokojona potrzeba. Bez tej wiedzy, napady płaczu będą się nasilały, Twoja frustracja będzie rosnąć a wasza relacja, stanie się bardzo trudna. To zupełnie niepotrzebne. Weź malucha za rękę i przyjdź do mojej przestrzeni terapeutycznej. 

Napady płaczu a lęk separacyjny

Agresywne zachowania.

Bicie, kopanie, plucie, szarpanie za włosy. Masz wrażenie, że Twoje dzieci ciągle rywalizują, że się nie lubią? Dokuczają sobie nawzajem?. Trochę to przypomina pole bitwy, na którym już dawno zapomniano o celu do zdobycia. Bardzo szybko zauważasz, że właściwie to jest sposób za załatwienie wszystkich problemów między rodzeństwem. Frustracja, złość, poczucie niesprawiedliwości to uczucia, jakie noszą w sobie dzieci i z jakichś powodów nie potrafią inaczej pokazać, że czegoś potrzebują. Żadne z nich nie ma siły przerwać tego błędnego koła. Dzieci Cię potrzebują! Potrzebują granic, powiedzenia STOP. Potrzebują wiedzieć, że nie dasz ich skrzywdzić, że nie pozwolisz im na krzywdzenie innych. Twoja stanowcza reakcja będzie tu niezbędna. Jednak stanowcza nie oznacza agresywna a tym bardziej niekonsekwentna. Porozmawiajmy, opowiedz mi, co się dzieje między Twoimi dziećmi i Tobą.  

 

Diagnoza spektrum autyzmu. ADHD, zaburzenia hiperkinetyczne, uwagi.

Zauważasz, że Twoje dziecko nie nawiązuje z Tobą kontaktu?, że jest wycofane emocjonalnie, bawi się w specyficzny sposób lub ma swoje rytuały? Jest pobudzone bez powodu, widzisz, że nie panuje nad sobą? Pobudzenie rośnie a Ty, nie wiesz, co masz robić?, nauczyciele napierają, a Ty nie wiesz, jak masz pomóc swojemu dziecku? Przyjdź na wstępną diagnozę, sprawdzimy, z czego wynikają te problemy i co należy robić dalej.