Transpłciowość

Diangoza dysforii płciowej

Marzysz o korekcie płci?

Diagnoza transpłciowości

Każdy ma prawo być sobą!  Nigdy nie jest za późno na zmiany.
U  nas spotkasz pełną akceptację i serdeczność oraz oczywiście profesjonalną pomoc. 

Marzysz o tym, aby skorygować płeć

Nie wiesz jak wygląda współpraca z psychologiem- seksuologiem?

Jesteś pełny/pełna lęku?

Wiesz już dużo na ten temat, jednak nie zdecydowałeś/aś się jeszcze na wizytę?

Czujesz, że Twoje życie powinno wyglądać inaczej, jednak to dla Ciebie nowe odczucie i nie wiesz co masz z nim dalej zrobić?

Poniżej odpowiem na te i wiele innych pytań. Dowiesz się czym jest diagnoza dysforii płciowej (dawniej diagnoza transseksualizmu), co to jest coming out, oraz jakimi zasadami kieruję się w swojej pracy.

Diagnoza dysforii płciowej transpłciowość transseksualizm
Czy wiesz, że jest możliwa? Zaufaj sobie!

Krok 1 Diagnoza transpłciowości

Nie bój się!

Pomogę podjąć Ci decyzję o tranzycji, lecz nie podejmę jej za Ciebie.
Zaufaj mojemu 13-letniemu doświadczeniu w specjalności psychologiczno seksuologicznej. 

Zbiorę obszerny wywiad, przeprowadzimy testy psychologiczne, inwentarze osobowości, zbadam płeć Twojego mózgu. Sprawdzę, czy badania i zebrane dane potwierdzą lub wykluczą Twoje przypuszczenia. Nie ma złych czy dobrych odpowiedzi, one przyspieszają jedynie poznanie Ciebie.

Nie musisz się niczym martwić, nawet jeśli Twoje odczucia okażą się nieodpowiednie, pokieruję Cię dalej. Będziesz miał/a wiedzę, jak i metody do działania. Obejmę Twoją osobę odpowiednim wsparciem i terapią.

Krok 2. Mediacje z rodzicami lub partnerami związkowymi. Coming out in home.

Boisz się utraty partnera/partnerki, obawiasz się reakcji swoich rodziców na prawdę o Tobie? Nie wiesz jak zacząć rozmowę, przekonać bliskich do siebie?

Proponuję mediacje, czyli rozmowę mającą na celu złagodzenie konfliktu/problemu z uszanowaniem obu stron. Moje mediacje połączone są z edukacją seksualną. Na początku sprawdzam poziom wiedzy rodziców/partnerów, jak i zagadnienia co do którego powstała sytuacja konfliktowa. Następnie dostosowuję edukację do indywidualnych potrzeb. Pamiętaj: mediacje to nie zawsze miła pogadanka. Nie jestem tu od tego, aby mówić to co ktoś chce usłyszeć, tylko to, co jest zgodne z obowiązującą etyką.

Krok 3. Coming out w pracy lub w szkole.

Obawiasz się oceniania siebie, reakcji, kolegów/koleżanek z pracy, czy szkoły oraz nauczycieli, czy zwierzchników?

Boisz się o utratę pracy? Masz obawy przed wykluczeniem?

Przygotuję i przeprowadzę szkolenie w jednostce edukacyjnej lub Twoim zakładzie pracy, abyś lepiej i szybciej mógł/mogła funkcjonować w zgodzie ze sobą, w zgodzie ze swoją płcią psychologiczną i łagodniej przejść przez proces tranzycji.

Nie mogę zagwarantować happy end-u, nie odpowiadam za umysły i poziom otwartości innych ludzi, jednak dołożę wszelkich starań, aby profesjonalnie przedstawić im Twój punkt życia!

Oferta jest również skierowana do firm, korporacji sygnujących „Kartę Róznorodności”, czyli stawiajacych na promowanie tolerancji na inności wewnątrz swoich struktur organizacyjnych. To już nawet nie jest kwestia mody, lecz oznaka prestiżu, jakości i rangi firmy na rynku międzynarodowym. 

Etapy diagnozy transpłciowości

Zasady jakimi kieruję się podczas spotkań.

  • Wysoki szacunek do postrzegania Twojej osoby. Powiesz mi jak masz na imię? A jeśli go jeszcze nie masz… zastanów się nad tym! Chcę zwracać się do Ciebie, używając imienia, z którym Ty się utożsamiasz!
  • Zero oceny. Nie jestem sądem, dla mnie najważniejszy jest mój klient i jego dobro.
  • Ubierz się komfortowo, masz się dobrze czuć, pokaż jaki/jaka/jakie jesteś! Nie manifestuj nic na siłę, jeśli nie jesteś gotów.
  • Pamiętaj będziesz rozmawiać z drugim człowiekiem. Człowiekiem otwartym na drugiego człowieka! Twoja prezencja nie jest priorytetem.
  • Nie obawiaj się przedłużania opiniowania, nie jestem tzw. 'gatekeeper”. 
  • Daj sobie trochę czasu na sesję, spotkanie diagnostyczne ze mną wymaga spokoju i przestrzeni.
  • Pamiętaj o motywacji do pracy i kontakcie opartym na zasadzie 50/50. Ty dajesz 50% zaangażowania od siebie i ja daję 50% od siebie.
  • Rekomendujemy spotkania indywidualne w gabinecie. 
  • Wszystkie informacje są poufne i takie pozostaną.
  • Jeśli odwołujesz, wizytę uprzedzasz o tym na tydzień wcześniej, jeśli zaś  na dzień przed, pamiętaj o opłacie za sesję nieodbytą. Jeśli ja odwołuję spotkanie, również Cię o tym uprzedzam, jednak mogę to zrobić w ostatniej chwili,  tylko w losowych sytuacjach. Oczywiście, za sesję odwołaną przeze mnie nie pobieramy opłaty. 
  • Pamiętaj, to nie miejsce na lęk czy strach, w jaki sposób będziesz odebrany. Chcę POMÓC. Nie zawsze i z każdym będę w stanie znaleźć wspólną nić porozumienia. Czasami potrzeba DŁUŻEJ POSZUKAĆ SWOJEGO psychologa.
  • Obowiązuje mnie etyka zawodu psychologa.
  • Zastanawiasz się, czy będzie łatwo, szybko i przyjemnie? Będzie profesjonalnie  i na najwyższym poziomie.
  • Satysfakcja z nowego życia moich klientów, ich cudowne historie tranzycji i serdeczne rekomendacje dają mi motywacje do pracy. 
  • W przypadku  osób z określonymi zaburzeniami może być konieczne spotkanie na żywo w gabinecie.  

Czy jesteś już gotow(_) umówić wizytę?

Wiem, że decyzja o rozpoczęciu procesu korekty płci jest trudna, a pierwsza wizyta u psychologa może być stresująca. Jak ktoś powiedział – najlepszym sposobem aby coś zacząć jest – zrobić pierwszy krok. Pomogłam wielu osobom jak Ty, niegdyś skrytym, dziś żyjącym pełnią szczęścia i w zgodzie ze sobą. Jestem tu by Ci pomóc, czekam tylko na Twoją decyzję. Zaczynamy?

 
Psycholog online

Zapraszam do mojego Centrum Psychoterapii w Brzegu Dolnym (adres: Aleja Jana Pawła II 12 – piętro). Około 30 minut od Wrocławia. 

Przygotowałam też dla Ciebie kilka wygodnych form komunikacji. Możesz połączyć się ze mną przez komputer przy pomocy kamerki i mikrofonu lub aplikacją w telefonie. Podczas spotkania musimy się widzieć dla prawidłowego przebiegu diagnozy. Ty widzisz cały czas mnie, a ja Ciebie- dokładnie tak samo jak u mnie w gabinecie. 

Co zyskujesz? Nie musisz dojeżdżać, nie musisz się stresować wizytą- przecież jesteś u siebie! Do wyjścia z domu trzeba się przełamać, połączyć się online jest o wiele łatwiej. Nic nie ryzykujesz, a możesz tylko zyskać – SIEBIE

Jak umówić się na konsultacje?

Spotkania stacjonarne lub online umawiamy na określony dzień i godzinę. Zapewnij sobie czas na około 30-50 minut swobodnej rozmowy. Postaraj się o dobre warunki dla Ciebie, aby Ci nikt nam nie przeszkadzał. Nikt nie może być w pomieszczeniu oprócz Ciebie, ani też nikt nie może wchodzić w trakcie sesji, ponieważ spotkanie ma charakter poufny i obowiązuje nas tajemnica, jak i ochrona danych osobowych. 

Opłatę za konsultacje wykonujesz przed rozmową online, przelewem. Jeżeli opłacisz konsultację dużo wcześniej, a niestety nie możesz w niej uczestniczyć, nie martw się. Twoje pieniądze nie będą stracone, możesz zmienić termin na inny, nie później niż dzień przed konsultacją. 

Rozmowa odbywa się przez video-połączenie na jednej z platform skype lub whatsup. Musisz mieć komputer z kamerą, mikrofonem, głośnikami lub słuchawkami albo telefon z przednią kamerką o akceptowalnej jakości obrazu.  (W celu najwyżej jakości diagnozy,  w uzasadnionych  przypadkach osób posiadających określone zaburzenia, może być konieczność wizyt na żywo w gabinecie). 

Z mojej strony zapewniam Ci poufność i dyskrecję, dobrą jakość połączenia – kamerę HD, pełen profesjonalizm i pracę zgodnie z etyką i standardami pracy psychologa. Podczas sesji obie strony nie mają prawa (bez zgody drugiej) nagrywania głosu, obrazu video, robienia screenów. Zakazuje się udostępniania materiałów, plików. 

Przed konsultacją wypełnisz formularz zgłoszeniowy oraz musisz zapoznać się z regulaminem i go zatwierdzić. Dostaniesz prostą instrukcję jak się połączyć ze mną na wybranej platformie (którą wybierasz i wskazujesz w formularzu zgłoszeniowym). W razie pytań zawsze możesz zadzwonić pod numer 600 512 042. 

W pakiecie taniej

Przez kilka lat pracy w opiniowaniu osób transpłciowych, zauważyliśmy, oczywiste trudności finansowe klientów. Z tego względu stworzyliśmy pakiety, atrakcyjniejsze cenowo. Oczywiście na określonych warunkach, aby obie strony czuły się bezpiecznie. Osoby transpłciowe nie powinny zmagać z tzw. „gatekeepingiem” czyli nieuzasadnionym przedłużaniem procesu diagnozy. W naszym Centrum stawiam na transparentność- z góry znasz ilość wizyt potrzebnych do wystawienia opinii oraz otrzymujesz atrakcyjną cenę przy płatności z góry.

*oferta ograniczona czasowo

Pakiet Trans

Cena bez pakietu 2500 zł*
1600 zł
min 4 wizyty diagnostyczne
Komplet testów psychologicznych, psychometrycznych
Obszerna opinia do sądu / dla lekarzy
Zaświadczenie do szkoły lub pracy

Pojedyńcza wizyta

Cena jednorazowej konsultacji kwalifikującej
250 zł
Sesja do 50 minut
Wsparcie psychologiczne
testy psychologiczne
Zaświadczenia

Najczęściej zadawane pytania

Tranzycja to  złożony proces, który dla wielu osób przebiega inaczej. Chętnie odpowiemy na nurtujące pytania. Uprzejmie prosze zapoznaj się też z tymi najczęściej zadawaniami przez inne osoby transpłciowe. 

Polskie prawo i  procedury medycznie nie zabraniają diagnozować transpłciowości (dysforii płciowej) u osób nieletnich. Do rozpoczęcia naszych konsultacji potrzebna jest zgoda opiekuna. Zapraszamy serdecznie.  

Jak najbardziej tak! W naszym Centrum psychoterapii to podstawowa zasada. Szanujemy Twoje zaimki i wybrane imię od pierwszego spotkania. Ponadto już w formularzu zgłoszenia prosimy o podanie wybranego imienia i zaimków. U nas możesz czuć się bezpiecznie i być sobą!

Znam wiele przypadków osób transpłciowych zawieszających diagnozę z różnych osobistych powodów. Często chcą spróbować opiniowania u osoby, przy której czują się  swobodniej.  Prowadzimy proces opiniowania, uwzględniając aktualne testy i badania. Zapraszam serdecznie do omówienia indywidualnej sytuacji. 

Transpłciowość to szeroki parasol obejmujący różne osoby, o różnych tożsamościach  i innych oczekiwaniach co do zakresu tranzycji, zarówno medycznej, społecznej, prawnej. Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy w tym aspekcie  to oczywiście zapraszamy do kontaktu. 

Myślisz, że pora i rozpocząć tranzycję? 🙂