Dla osób LGBTQ+

Pomoc psychologiczna i seksuologiczna

Jakiej poprawy lub zmiany szukasz?

Osoby LGBTQ są członkami mojej rodziny. Bardzo dobrze znam od środka wiele problemów, które  dotyka osób, kochających nieheteronormatywne  oraz znam problemy osób, które przechodziły tranzycję.  Od lat aktywnie  wspieram organizacje LGBT i moją pracą, doświadczeniem pomagam potrzebującym osobom w wielu trudnych sytuacjach. Ty również możesz liczyć na moją bardzo zaangażowaną pomoc!

Nie od  dziś wiadomo, że osoby  LGBTQ+  są wypychane z pozycji bezpiecznego, godnego życia. Hejt, nienawiść, samotność, wykluczenie przyczynia się wprost do powstania wielu trudności, których nigdy nie powinno być. 

Zebrałam ogólną  listę zagadnień, problemów, z którymi od lat pracuję z moimi klientami. Porady i wsparcie podczas naszej konsultacji mogą dotyczyć każdego problemu, który Cię dotyka. Czujesz się źle, jesteś osamotniona/y/o, dotyka Cię lęk i strach, masz wątpliwości, nie wiesz, co masz robić, brakuje Ci wiedzy, nie widzisz rozwiązania bądź chcesz się upewnić? Porady mają na celu wstępne rozpoznanie problemu, pokierowanie jakie działania należy podjąć, aby znaleźć rozwiązanie. To wstęp do współpracy, terapii lub leczenia. Skorzystaj z mojego doświadczenia, zapisz się lub zadzwoń. Pamiętaj o możliwości konsultacji on-line z domu.

PS. Jeśli potrzebujesz pomocy z opinią dotyczącą transpłciowości zapraszam Cię na dedykowaną podstronę-kliknij tutaj: „opiniowanie dysforii płciowej” 

Czy wiesz, że jest możliwa? Zaufaj sobie!

Trudności w komunikacji

Bardzo często przychodzą do mnie osoby, których problemem są relacje z innymi ludźmi. Podłożem tych  trudności jest odczuwanie dyskryminacji, homofobii, transfobii. Trudności są tym dotkliwsze,  im bliższa jest relacja.  Najbardziej boli, gdy to rodzic, parter/partnerka, przyjaciele, czy  współpracownicy okazują nam złe emocje.  Czy czujesz brak miłości, troski, czułości, brak szacunku, poważania? A może jest gorzej, czujesz agresję, wykorzystywanie, jawną dyskryminację, lub dotkliwą samotność? 

Jeśli szukasz pomocy, to znaczy, że zależy Ci na tych relacjach, na tych osobach, lub na miejscu, w którym przebywasz jak praca czy uczelnia. Masz prawo zawalczyć o to, by było znacznie lepiej, a ja spróbuję z całego  serca Ci w tym pomóc! Nie jesteś w tym sam! Przyjdź lub umów się na sesje online. 

Stres, lęk, niepokój, fobia społeczna, napady paniki

Życie w zgodzie ze sobą, w Polsce i w wielu innych krajach bywa często dość wymagające. Jeśli w Twoim otoczeniu jest miejsce na nietolerancję- to w twoim sercu może rodzić się lęk, niepokój, wycofanie, a nawet w ciężkich chwilach możesz odczuwać ataki paniki. Trwanie w tych stanach przyczynia się do pogorszenia zaburzeń lękowych, z którymi zgłasza się do mnie coraz więcej osób. 

Obawy i stres mogą mieć też inne przyczyny. Boisz się utraty ukochanej osoby? Martwisz się o dzieci lub rodziców?  Przytłacza Cię stres związany z pracą? Czujesz się kłębkiem nerwów lub jakby Cię stres dosłownie zjadał od środka?  Niepokój i lęk paraliżuje Twoje  codzienne życie? A może potrzebujesz nabrać odwagi do coming out przed ważnymi dla ciebie osobami lub chcesz zacząć tranzycję?

To czas na zmianę, pomogę Ci wyjść z tego stanu, odzyskasz siłę i odwagę, spokój oraz poczucie szczęścia. 

Obniżona samoocena, poczucie niskiej wartości

Osoby LGBTQ+ są wielokrotnie bardziej poddawane stresowi mniejszościowemu i innym formom przemocy, co wprost przekłada się na większe prawdopodobieństwo popadania w problemy natury psychicznej. 

Nie trzeba być ekspertem psychologii, aby dostrzec wpływ otaczającego nas społeczeństwa na nasze poczucie samooceny. Często osoby transpłciowe czy homoseksualne słyszą, że są 'takie i takie” i „do niczego nie dojdą, bo…”

To bardzo niszczy godność, poczucie bezpieczeństwa, poczucie wartości siebie. Samoocena leci w dół z tygodnia na tydzień, wprost w objęcia depresji. Do tego dochodzi stres o pracę, o bliskich, o bezpieczeństwo, o dzieci i o wszystko, co musimy brać na siebie. 

Bez względu na to, jaka jest przyczyna Twojego problemu, jestem tutaj by Ci pomóc! Umów się na wizytę. 

Brak motywacji, poczucie braku celu

Boisz się utraty ukochanej osoby? Martwisz się o dzieci lub rodziców?  Przytłacza Cię stres związany z pracą? Czujesz się kłębkiem nerwów?  Niepokój i lęk paraliżuje Twoje codzienne życie? Czasami brak życia w zgodzie ze sobą, brak „wyjścia z szafy” powoduje, że ukrywamy sporą część naszej osobowości, udajemy kogoś, kim nie jesteśmy, aby zatrzymać status quo. Jeśli żyjemy w sposób dla nas niewłaściwy, z dnia na dzień tracimy motywację nawet do prostych czynności. Rozrywka już nie cieszy, nie mamy marzeń, nie czujemy celu naszego życia. 

Czas na zmianę, pomogę Ci wyjść z tego stanu, odzyskasz siłę i odwagę, spokój oraz poczucie szczęścia

Coming out

Coming out, czyli potocznie nazywane „wyjście z szafy” jest jednym z najważniejszych i zarazem najtrudniejszych momentów w życiu osób nieheteronormatywnych oraz transpłciowych. Stres, jaki te osoby odczuwają przed i w trakcie jest jednym z najwyższych, jakie mogą  przeżywać ludzie.  Dlatego tak ważne jest dobre przygotowanie się  do tego momentu. Potrzebujesz ogromu siły, poczucia pewności siebie, wsparcia i determinacji. 

Potocznie mówi się o jednym coming oucie, tymczasem często są to setki takich sytuacji przez kilka lat. Co jakiś czas życie zmusza nas, by opowiadać o sobie,  czy swojej przeszłości. Dotyka to mocno osób transpłciowych, ale oczywiście też nieheteronormatywnych. 

Oferuję Ci pełne wsparcie,  na każdym etapie, przy podjęciu decyzji o „oucie”, a także wsparcie w trudnych momentach, zwłaszcza gdy sprawy nie wyglądają różowo. 

Depresja u osób LGBTQ

Temat depresji u osób LGBTQ elektryzuje media. Wiele w tym fałszywej narracji, osób nieprzychylnych i nietolerancyjnych. Fakty są takie, że osoby LGBTQ są narażone częściej na hejt, wykluczenie, nienawiść, a wewnątrz własnych rodzin na bolesne odrzucenie. Jak w obliczu takiego otoczenia trzymać się z dala od depresji? 

Jestem tu by Ci pomóc, wykorzystam  całe swoje doświadczenie i z pełnym zaangażowaniem pomogę Ci wyjść z depresji, najszybciej jak to możliwe. Leczenie depresji u osób LGBTQ wymaga dużego doświadczenia w podobnych przypadkach oraz szczególnego profesjonalnego podejścia. Nie bagatelizujmy depresji, popracujmy, by się jej pozbyć. 

Osamotnienie

Wyniki ostatnich badań społecznych pokazały, że osoby nieheteronormatywne i transpłciowe, częściej niż osoby hetero i cis dotyka samotność. Najczęściej w tej grupie znajdują się osoby, które obawiają się negatywnego nastawienia innych, wobec siebie. 

Problem rośnie  wraz z wiekiem, jest coraz więcej osób, które starzeją się w osamotnieniu, a samotność ta wynika w dużej mierze z problemów, jakie stworzyło podejście do homoseksualności czy transpłciowości. 

Ból wykluczenia i dyskryminacji

Poczucie lub odczuwanie wprost wykluczenia jest bardzo dotkliwe. Trudno jest z tym przejść do porządku dziennego i żyć radośnie, beztrosko i szczęśliwie. Zamiast spokoju osoby  LGBTQ są narażone na ataki przemocowe, szarpanie, kopanie, naruszanie nietykalności,  zaczepki, pogróżki, przemoc seksualną. Czasami zaczyna się od chamskich odzywek rówieśników, czy znajomych, a kończy na czynach karalnych. 

Żadne z zachowań dyskryminujących nie jest wystarczająco błahe, by przejść obok niego bez reakcji. Dlatego możesz liczyć na moją pomoc w każdej, nawet pozornie nie znaczącej sprawie. 

Wsparcie dla tęczowych rodzin

Wbrew temu, co mówią nieprzychylni politycy, liczne pary jednopłciowe wychowują w naszym kraju tysiące dzieci. Dużo rodzin jest po wcześniejszych rozpadach związków, ale są i dzieci poczęte w parach jednopłciowych. 

Funkcjonowanie tęczowych rodzin w Polsce nie należy do łatwych. Na każdym kroku piętrzą się kłopoty z dostępnością do wielu aspektów życia. Do tego dochodzą akty  nietolerancji i wykluczenia. 

Jeżeli czujecie, że dotykają Was problemy i trudności, zapraszam serdecznie, pomogę Waszej  cudownej rodzinie.

Problemy w edukacji

Bardzo często przychodzą do mnie osoby nieheteronormatywne oraz transpłciowe, niebinarne, które doświadczają złego traktowania w szkole, lub mają różne problemy z nauką i funkcjonowaniem w szkole, czy na uczelni.  To nie dziwne, bo statystyki jasno pokazują, że osoby LGBT częściej niż osoby heteroseksualne mają problemy w szkole, spowodowane stresem i atakami na tle homofobicznym czy transfobicznym. Nękanie i przemoc w wielu postaciach przyczynia się do opuszczania zajęć, popadania w nałogi, depresje, wycofanie, traumy. 

Jeśli czujesz, że problem też dotyczy Ciebie — zgłoś się do mnie, na pewno znajdziemy rozwiązanie. 

Leczenie ran i traumy

Wydarzyło się coś złego?  Rozstaliście się? Czujesz gorycz zdrady lub rozczarowanie toksycznym związkiem? 

A może ktoś zrobił Ci krzywdę, jakaś sytuacja lub złe emocje nie pozwalają Ci iść dalej, poczuć spokój i wolność od tych sytuacji? Wiele osób LGBTQ nie może pogodzić się z odrzuceniem przez rodzinę lub wykluczeniem.

Przeżywasz stratę kogoś ważnego lub czegoś cennego dla Ciebie? Nie możesz poradzić sobie z nową rzeczywistością, a przeszłość chce ciągnąć Cię w dół? 

Pora na leczenie ran, na uwolnienie się z tych paraliżujących emocji. Czas na nową szczęśliwą wersję Ciebie. Przepracuj to ze mną raz na zawsze i ciesz się życiem.  

Konsultacje psychologiczne, seksuologiczne i terapia

Samookaleczenia

Samookaleczenia, cięcie się, przypalanie, czy inne formy autoagresji są niestety częstym zjawiskiem, zwłaszcza u osób młodych. Zachowania te mają przynieść ulgę, jednak tak naprawdę powodują jeszcze więcej problemów. 

Najczęściej śladów nie widać, są chowane pod rękawami, nogawkami, ale bywają u mnie osoby, które już nie miały wolnego miejsca na nowe nacięcia. Znam sposoby na wyjście z tego błędnego koła samookaleczeń, tylko daj sobie pomóc.

Myśli samobójcze

Często słyszymy, że osoby LGBT częściej niż inne mają myśli samobójcze. Bez zagłębiania się w statystyki dość łatwo skojarzyć wpływ nietolerancyjnego otoczenia na samopoczucie. 

Wiele osób żyje z przekonaniem, że musi ukrywać część siebie, żyje nosząc maskę,  to również po dłuższym czasie przyczynia się do myśli rezygnacyjnych. 

Przyczyn może być wiele, kłopoty rodzinne, wykluczenie, samotność, brak pracy, brak perspektyw, brak wsparcia. 

Jestem tu by Ci pomóc. 

Problemy seksuologiczne

Oferuję również  pomoc seksuologiczną. Zapraszam również Ciebie, lub Was (z partnerem lub partnerką), jeśli zauważasz problemy w takich przypadkach jak: brak popędu seksualnego, ból podczas stosunku, brak możliwości odbycia stosunku, zaburzenia orgazmu, awersja seksualna, problemy z erekcją itp.