Dla nastolatków
Pomoc psychologiczna i seksuologiczna
Jakiej poprawy lub zmiany szukasz?
Porady i wsparcie podczas naszej konsultacji mogą dotyczyć każdego problemu, który Was dotyka. Czujecie bezsilność, próbowaliście już wszystkiego i bez rezultatów? A może czujesz się osamotniona/ osamotniony jako rodzic w rozwiązywaniu problemów wychowawczych?
Dotyka Cię lęk i strach o swoje dziecko, niepokoi Cię jego zachowanie. Masz wątpliwości co dalej, nie wiesz, co masz robić, brakuje Ci wiedzy, nie widzisz rozwiązania bądź chcesz się upewnić?
Porady mają na celu wstępne rozpoznanie problemu, pokierowanie jakie działania należy podjąć, aby znaleźć rozwiązanie. To wstęp do współpracy, terapii lub leczenia. Skorzystaj z naszych możliwości, zapisz się lub zadzwoń.
Pamiętaj o możliwości konsultacji on-line z domu.
Trudności w komunikacji z rodzicami, opiekunami lub rówieśnikami
Nie możesz dogadać się z nastolatkiem? Nie działają na niego kary, nagrody, nie przestrzega zasad? Masz poczucie, że jesteś niesłyszalny/ niesłyszalna?
Może to ty, młody człowieku czujesz się zaniedbywany, niesłyszany, rodzic źle Cię traktuje, nie możesz się z nim dogadać? Jego słowa Cię ranią, a zachowanie powoduje lęk? Każde spotkanie to niepokój, brak szacunku i poszanowania granic?
Komunikacja z nastolatkiem/ dorastającym dzieckiem nie należy do najłatwiejszych, można ją porównać do wielkiego kontraktu biznesowego. To nie lada wyzwanie. Jest to do zrobienia, jeśli posiadasz pewne techniki.
Jeśli szukasz pomocy, to znaczy, że zależy Ci na Was! Chcesz zawalczyć, o Waszą wspólną przyszłość i szczęście. Z każdej sytuacji jest wyjście, choć może na razie go nie widzisz.
Wspólnie ustalimy działania, tak aby zarówno Ty, jak i Twoje dziecko było zadowolone.
Stres, niepokój, fobia społeczna, napady paniki
Obowiązki szkolne, obowiązki domowe, rodzice, którzy nie doceniają działań, są sfrustrowani, niezadowoleni i przeciążeni.
Masz się uśmiechać, być takim, jacy inni chcą, abyś był/ była. Masz mieć do wszystkiego zapał, energię i nie narzekać na trudności. Na ogół masz nie być problemem dla nikogo…
Lęk Cię paraliżuje, tęsknisz za czasem, kiedy wszystko było prostsze, pragniesz miłości bez warunków, akceptacji ciebie i Twoich emocji? Chcesz, aby byli przy tobie przyjaciele. Miesza się w Tobie tak wiele emocji, że sam/ sama już się pogubiłeś/ aś.
Jesteś w wieku, w którym przechodzisz wielką przemianę. To wszystko, co czujesz, zdarza się u wielu rówieśników. Czujesz się kłębkiem nerwów lub jakby Cię stres dosłownie zjadał od środka? Niepokój i lęk paraliżuje Twoje codzienne życie?
Czas na zmianę, pomogę Ci wyjść z tego stanu, odzyskasz siłę i odwagę, spokój oraz poczucie szczęścia.
Obniżona samoocena, poczucie niskiej wartości
Masz przed sobą odpowiedź ustną, wystąpienie przed klasą? Może występ z zespołem, grupą teatralną, zawody? Na samą myśl oblewa cię pot, drżysz i ledwo oddychasz? Nawet jeśli popełnisz niewielki błąd, jesteś dla siebie najostrzejszym krytykiem. Stawiasz sobie wysoką poprzeczkę i masz za złe, jeśli sam/ sama siebie nie przegonisz?
Tracisz szybko zapał, bo i tak się nie uda, za długo wmawiano Ci, że jesteś do niczego albo uważano, że jesteś wspaniały, idealny, a Ty wiesz, że to nie prawda, bo nie ma takich ludzi.
Źle siebie tratujesz, to boli. Przestań, popracujmy nad Tym.
Brak motywacji, poczucie braku celu
Strach potrafi nas obezwładniać, odbierać nadzieję, motywację i chęć życia. Na początku zaczyna się niewinnie, kiedy wskakujesz pod kocyk, idziesz spać, żeby nie myśleć o tym, co czujesz. Unikasz spotkania ze znajomymi w obawie przed oceną. Rezygnujesz z działań, które wcześniej Cię cieszyły. To początek poważnych problemów, dlatego nie czekaj już dłużej, to właściwy moment na spotkanie.
Poproś rodziców, aby Cię zapisali na sesję. Potraktuj spotkanie ze mną jak kontener, zostawisz w nim wszystko, co tylko zechcesz.
Problemy w nauce, problemy z koncentracją, w skupieniu uwagi
Od 4 klasy szkoły podstawowej, wymagania rosną z klasy na klasę. Trudno to wytrzymać, obowiązki szkolne piętrzą się, a gdzie jest czas na odpoczynek, zainteresowania, znajomych… spacer?
System edukacji w Polsce jest niezwykle wadliwy, uczniowie są przeciążeni ogromem bezużytecznej wiedzy, która nie pomaga im w rozwiązywaniu trudów dnia codziennego. Presja otoczenia, by być dobrym we wszystkim, rośnie.
Jak można temu podołać, kiedy zauważalne są problemy w nauce, nie zapamiętujemy materiału, rozkojarzamy się, czujemy pobudzenie lub znużenie.
Sprawdź, co się dzieje, jakie wprowadzić metody, aby pomoc sobie lub swojemu dziecku.
Leczenie ran i traumy
Wydarzyło się coś złego? Rozeszłaś/łeś się z kimś? Czujesz się zdradzona/ny, oszukana, czy rozczarowana toksycznym związkiem?
Ktoś zrobił Ci krzywdę, jakaś sytuacja lub emocja nie pozwala Ci iść dalej, poczuć spokój i wolność od tych sytuacji? Nie możesz poradzić sobie z nową rzeczywistością, a przeszłość chce ciągnąć Cię w dół?
Pora na leczenie ran, na uwolnienie się z tych emocji. Czas na nową/ nowego szczęśliwą/ szczęśliwego Ciebie. Przepracuj to ze mną raz na zawsze i ciesz się życiem.
Konsultacje psychologiczne i terapia
Uzależnienie od smartphone, gier, komputera
Twoje dziecko siedzi już tak długo przed telefonem czy komputerem, że nawet je przy ekranie? Ma czerwone oczy, nie wysypia się, śpi wiele godzin i dalej jest niewypoczęte, nie ma siły wstać rano do szkoły? Widzisz, że nie ma żadnych innych zainteresowań, nie wychodzi z kolegami ? Oceny spadają, ilość nieobecności rośnie, a jak nie ma internetu, to Twoje dziecko się trzęsie, krzyczy, awanturuje lub ma lęki i myśli samobójcze?
1 godzina dziennie to jest dopuszczalny czas na elektronikę w celach rozrywkowych. Jak jest u Ciebie?
Uzależnienie zawsze jest uzależnieniem i nie możesz go bagatelizować, „bo to tylko komputer”, a nie alkohol, czy narkotyki. Mózg Twojego dziecka jest uszkadzany tak samo.
Depresja u nastolatków
„Mamo, tato mam depresję!” …. „Jasne, makijaż robisz, stroisz się, za chłopakami latać siłę masz, nie chce ci się, bo leniwa jesteś i tyle…”
Depresja u nastolatków wcale nie musi wyglądać tak jak u dorosłych. Najczęściej dramat rozgrywa się w środku a na zewnątrz trudno go zauważyć. Poczucie odrealnienia, nie swoich emocji, walka z kołowrotkiem myśli.
To samo nie minie, nie da się wewnętrznego bólu znieczulić prezentem, chwilą spokoju, snem, czy miłym jednorazowym gestem. Tu potrzeba wielu działań, na wielu płaszczyznach.
Rodzic nie wystarczy, aby dziecko chciało być zdrowe. Młody człowiek nie potrzebuje Twojego krzyku, zrzucania z łóżka, etykietowania czy emocjonalnego szantażu. Potrzebuje miłości bez warunków. Potrzebuje wsparcia, bycia przy nim, nawet kiedy nie wiesz, co powiedzieć.
Pilnie zadzwoń!
Samookaleczenia u nastolatków
Co 6-ty nastolatek się okalecza.
Pandemia przyniosła wiele niepokojących zmian w życiu dzieci i młodzieży. Zamknięcie ich w domach spowodowało straszliwe skutki. Osamotnienie, ból wewnętrzny, nieumiejętność radzenia sobie z napięciem emocjonalnym i prawidłowej regulacji emocji powoduje, że zbyt często nastolatkowie sięgają po żyletkę, agrafkę, igłę, skalpel.
Myśli samobójcze
Czujesz, że masz „dość”, że straciłeś/ łaś kontrolę, nie widzisz rozwiązania? Zaskakuje cię fakt, że przychodzą do Ciebie myśli rezygnacyjne?
To objaw, a nie problem sam w sobie, przyjrzyjmy się temu razem.
Skorzystaj z naszych możliwości: zapisz się lub zadzwoń. Pamiętaj o możliwości konsultacji on-line.