Porady/wsparcie
porady i wsparcie podczas konsultacji mogą dotyczyć każdego problemu, który Cię dotyka. Dotyka cię lęk i strach, masz wątpliwości, nie wiesz co masz robić, brakuje Ci wiedzy na temat seksualności dzieci? Nie widzisz rozwiązania, bądź chcesz się upewnić czy postępujesz dobrze? Zauważasz u dziecka niepokojące objawy? Jest nadmiernie zainteresowany seksem? Ma nieadekwatną wiedzę lub zachowania do wieku? Porady mają na celu wstępne rozpoznanie problemu, pokierowanie jakie działania należy podjąć aby znaleźć rozwiązanie. To wstęp do współpracy, terapii lub leczenia. Skorzystaj z naszych możliwości, zapisz się lub zadzwoń. Pamiętaj o możliwości konsultacji on-line.
Czy wiesz, że dziecko to partner w rozmowie. Tak jak Ty czy ja!
Niepokojące zachowania seksualne dzieci
Zauważasz u dziecka niepokojące objawy? Jest nadmiernie zainteresowane seksem? Ma nieadekwatną wiedzę lub zachowania do wieku? Podgląda innych? Masturbuje się zbyt często? Zaniedbuje obowiązki, czy swoje zainteresowania na poczet zaspokajania się? A może niepokoi cię onanizm dziecięcy, czy to jak twoje dziecko uspokaja się podczas dotykania czy pocierania swoich narządów płciowych? Na te i wiele innych pytań należy odpowiedzieć u specjalisty, który indywidualnie podejdzie do zagadnienia. Szukanie informacji w Internecie często powoduje niepotrzebny lęk lub bagatelizuje problem. Nie czekaj, skorzystaj z naszych możliwości, zapisz się lub zadzwoń. Pamiętaj o możliwości konsultacji on-line.
Zaburzenia dojrzewania seksualnego
te zaburzenia to nic innego jak niemożliwość określenia orientacji lub tożsamości płciowej w okresie dojrzewania. Każdy/a z nas inaczej przechodzi okres dojrzewania. Zmiany potrzebują czasu a młoda osoba, chciałaby być jak najszybciej dorosła. Wszystko to jest całkowicie naturalnym procesem, problem jednak pojawia się w sytuacji, kiedy dziecko nie jest pewne swego, obawia się odbioru grupy, rodziny. Chce się dostosować, chciało by być jak większość społeczeństwa, a jego reakcje seksualne są zupełnie inne. W takiej sytuacji należy udać się do specjalisty, który pomoże wskazać tendencje, zbada, będzie obserwował i wspierał dziecko, aby podejmowało decyzje w zgodzie ze sobą. Skorzystaj z naszych możliwości: zapisz się lub zadzwoń. Pamiętaj o możliwości konsultacji on-line.
Cierpienie z powodu orientacji seksualnej
w naszym świecie, życiu możemy różnie funkcjonować seksualnie, mogą nas podniecać różne osoby, tej samej lub przeciwnej płci. W Polsce niestety w dalszym ciągu mamy kłopot ze stereotypami, oczekiwaniami rodziny czy społeczeństwa, pragniemy zamiast swojego szczęścia zadowalać innych lub obawiamy się odtrącenia, kłopotów czy samotności. Pamiętaj: Twoja orientacja seksualna jest Twoją sprawą, powinieneś/aś kochać się z tym/tą który/a ci odpowiada, którego/ą kochasz i chcesz razem iść przez życie. Nikt nie ma prawa zaglądać Tobie do łóżka i rozliczać Cię z tego. Szukaj kompetentnego wsparcia, skorzystaj z naszych możliwości: zapisz się lub zadzwoń. Pamiętaj o możliwości konsultacji on-line.
Zaburzenia tożsamości, dysforia
Transpłciowość (obecnie dysforia płciowa, a dawniej transseksualizm) to poczucie innej płci psychicznej niż posiadanej fizycznej, wynikającej z obecnej budowy ciała. Według literatury to silne pragnienie korekty płci utrzymujące się ponad 2 lata. Osoba marzy nieustannie o „zmianie” a właściwie to korekcie płci biologicznej na poziomie operacji ginekologicznej, chęci funkcjonowania w życiu codziennym w zgodzie ze swoimi odczuciami. Zauważasz, że Twoje dziecko interesuje się charakterystycznymi przedmiotami, zabawami, których używa płeć przeciwna, ma towarzystwo głównie przeciwnej płci? Zauważasz, że chce ubierać się inaczej? Może komunikuje Ci, że chciałby/ chciałaby rodzić się kimś innym, ma zmienne nastroje, nie akceptuje swojego ciała?, cieszy się z przebieranek, Twojemu dziecku zależy na komplementach charakterystycznych dla płci przeciwnej? Jesteś w odpowiednim miejscu, możesz poczuć się bezpiecznie.
Więcej informacji znajdziesz na stronie startowej, w zakładce LGBT umieszczone są tam informacje dotyczące zmiany płci, diagnozy, możliwości mediacji, edukacji seksualnej oraz wsparcia psychologicznego. Skorzystaj z naszych możliwości, zapisz się lub zadzwoń. Pamiętaj o możliwości konsultacji on-line.
Masturbacja u dzieci
Masturbacja/onanizm to poznawanie i pobudzanie własnego ciała. Każde dziecko od pierszych chwil życia rozwija swoją seksualność, przechodząc przez fazy rozwoju seksualnego.
- Seksualność nie ogranicza się do czynności seksualnych.
- Przejawia się ona także w wypowiedziach dziecka, jego pytaniach, zainteresowaniach i ciekawości.
- Jest także wyrażana poprzez dotyk. Może również przybierać formę zachowań ryzykownych. Informację i tabelę zachowań ryzykownych w określonej grupie wiekowej możesz przeczytać w zakładce Blog.
- Rolą dorosłych jest zapewnienie wsparcia i ochrony dzieciom przejawiającym zachowania seksualne, które narażają je na niebezpieczeństwo lub wyrządzają krzywdę innym. pamiętajmy , że seksualności jest naturalnym objawem rozwoju zanim zareagujesz sprawdz czy to dobry pomysł.
- Ryzyko doświadczenia krzywdzących zachowań seksualnych a także ryzyko ich przejawiania wzrasta m.in. gdy młodych ludzi cechuje niepełnosprawność, np. intelektualna, gdy doświadczyli już wcześniej krzywdzenia albo innych zdarzeń zakłócających przebieg rozwoju bądź socjalizacji.
- Dorośli, którzy opiekują się takimi dziećmi mają szczególny obowiązek przekazania im koniecznej wiedzy na temat seksualności a także udzielenia im pomocy.
Edukacja seksualna
edukacja seksualna jest dedykowana dla każdej osoby, która chce WIEDZIEĆ więcej. Na początku sprawdzam co konkretnie Cię interesuje, z czym masz kłopot, lub co Ci jest potrzebne, następnie dostosowuje spotkanie do indywidualnych potrzeb. Edukację możemy rozpocząć już teraz. Skorzystaj z naszych możliwości: zapisz się lub zadzwoń. Pamiętaj o możliwości konsultacji on-line.
Zasady jakimi kieruję się podczas spotkań.
- Wysoki szacunek do postrzegania Twojej osoby. Tolerancja i otwartość.
- Zero oceny. Nie jestem sądem, dla mnie najważniejszy jest mój klient i jego dobro.
- Ubierz się komfortowo, masz się dobrze czuć, pokaż jaki jesteś!
- Pamiętaj będziesz rozmawiać z drugim człowiekiem. Człowiekiem otwartym na drugiego człowieka!
- Nie obawiaj się spotkania. Rozmowa oczyszcza.
- Daj sobie trochę czasu, spotkanie ze mną wymaga spokoju i przestrzeni.
- Pamiętaj o motywacji do pracy i kontakcie opartym na zasadzie 50/50. Ty dajesz 50 % od siebie i ja daję 50% od siebie.
- Współpraca opiera się na prawdzie i tylko na nią jest tu miejsce.
- Ustalamy wspólnie kontrakt współpracy, w którym określamy dokładnie co robimy, jak i w jakim przedziale czasowym.
- Wszystkie informacje są poufne i takie pozostaną.
- Jeśli odwołujesz wizytę uprzedzasz o tym dzień wcześniej. Jeśli ja odwołuje spotkanie również Cię o tym uprzedzam.
- Pamiętaj, to nie miejsce na lęk czy strach w jaki sposób będziesz odebrany. Chcę POMÓC. Nie zawsze i z każdym będę w stanie znaleźć wspólną nić porozumienia. Czasami potrzeba DŁUŻEJ POSZUKAĆ SWOJEGO psychologa.
- Obowiązuje mnie etyka zawodu psychologa.
Nie myśl, że będzie łatwo, szybko i przyjemnie. To niemożliwe. Będzie sprawiedliwie i profesjonalnie.
Czy jesteś już gotowa/y umówić wizytę?
Wiem, że decyzja o pierwszej wizycie u psychologa może być stresująca. Jak ktoś powiedział – najlepszym sposobem aby coś zacząć jest zrobić pierwszy krok. Pomogłam wielu osobom jak Ty, niegdyś skrytym, dziś żyjącym pełnią szczęścia i w zgodzie ze sobą. Jestem tu by Ci pomóc, czekam tylko na Twoją decyzję. Zaczynamy?
Skype, Viber czy WhatsApp? Przygotowałam dla Ciebie kilka wygodnych form komunikacji. Możesz połaczyć się ze mną przez komputer przy pomocy kamerki i mikrofonu lub aplikacją w telefonie. Podczas spotkania musimy się widzieć dla prawidłowego przebiegu diagnozy. Ty widzisz cały czas mnie, a ja Ciebie – dokładnie tak samo jak u mnie w gabinecie.
Co zyskujesz? Nie muisz dojeżdżać, nie musisz się stresować wizytą – przecież jesteś u siebie! Do wyjścia z domu trzeba się przełamać, połączyć się online jest o wiele łatwiej. Nic nie ryzukujesz, a możesz tylko zyskać – SIEBIE!
Jak umówić się na konsultację?
Spotkania umawiamy na określony dzień i godzinę. Zapewnij sobie czas na około 30-60 minut swobodnej rozmowy. Postaraj się o dobre warunki dla Ciebie, aby Ci nikt nam nie przeszkadzał. Nikt nie może być w pomieszczeniu oprócz Ciebie, ani też nikt nie może wchodzić w trakcie sesji, ponieważ spotkanie ma charakter poufny i obowiązuje nas tajemnica jak i ochrona danych osobowych.
Opłate za konsutlację wykonujesz przed rozmową online przelewem / e-płatnosciami. Jeżeli opłacisz konsultację dużo wcześniej, a niestety nie możesz w niej uczestniczyć, nie martw się, Twoje pieniądze nie będą stracone, możesz zmienić termin na inny, nie później niż dzień przed konsultacją.
Rozmowa odbywa się przez video-połączenie na jednej z platform skype, messenger, viber, whatsapp lub hangouts. Musisz mieć komputer z kamerą, mikrofonem, głośnikami lub słuchawkami albo telefon z przednią kamerką. Ja łączę się z Tobą pracując przed komputerem.
Z mojej strony zapewniam Ci poufność i dyskrecję, dobrą jakość połączenia – kamerę HD, pełen profesjonalizm i pracę zgodnie z etyką i standardami pracy psychologa. Podczas sesji obie stronie nie mają prawa (bez zgody drugiej) nagrywania głosu, obrazu video, robienia screenów. Zakazuje się udostępniania materiałów, plików.
Przed konsultacją wypełnisz formularz zgłoszeniowy oraz musisz zapoznać się z regulaminem i go zatwierdzić. Dostaniesz prostą instrukcję jak się połączyć ze mną na wybranej platformie (którą wybierasz i wskazujesz w formularzu zgłoszeniowym). W razie pytań zawsze możesz zadzonić pod numer 600 512 042.