Poradnictwo

Zanim podejmiesz decyzję o psychoterapii

Czy wiesz czym jest zdrowie psychiczne, a czym jego brak?

Zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, bez wyjątku kojarzone jest pozytywnie. Ludzie chcą być zdrowi. Podjęcie się określenia, czym dokładnie jest zdrowie psychiczne okazało się wyzwaniem. Od ponad 100 lat psycholodzy i psychiatrzy podejmują próby naukowego rozróżnienia między przejawami zdrowego a zaburzonego zachowania.

Powinniśmy być bardzo ostrożni w poddawaniu psychiki ludzkiej kategorycznej ocenie. Zwróć uwagę, że czas, miejsce i okoliczności mają ogromne znaczenie.

Czy miałeś/ miałaś kiedyś tak, że zrobiłeś/ zrobiłaś coś a później nie mogliście sami zrozumieć dlaczego, właśnie to zrobiliście? Reagujemy pod wpływem emocji, chwili, ktoś z boku powiedziałby- wariat, po co się tak wścieka.

Każdy z nas ma chwile, o których chciałby zapomnieć.

Zdrowy to ktoś kto jest taki jak większość ludzi. Zdrowy to ktoś, kto jest przystosowany do kultury, w której żyje. Zdrowy to ktoś, u kogo nie występują objawy zaburzeń psychicznych. W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć osoby, który nie mają żadnych problemów, którym wiedzie się dobrze i są szczerze zadowoleni z życia, bo tych, którzy po prostu udają szczęście jest najwięcej.

Byś szczerym przed sobą jest najtrudniej a to nasze najważniejsze zadanie.

Pozwól sobie na szczerość, pomogę Tobie się tego nauczyć.

Zapraszam!

Koniecznie przeczytaj jeszcze ten:

Dodaj komentarz